Távolság a barlangból: 5,9 km | Típus: Ville
Ždiar község a Ždiarské podolie tájegységben, a Belá-völgyben található. Határának egy része a Spišská Magura lejtőin fekszik. A község főleg a téli sportok és turisztika kedvelőit vonzza kitűnő sípályáival és kiépített infrastruktúrával. Jelenleg a községnek 1307 lakója van, területe 2020 ha.
Ždiari szoba.
Távolság a barlangból: 6,3 km | Típus: Zaujímavé miesto, Lyžovanie a turistika
A hegységet 14 km hosszú, kelet-nyugati irányú kiemelkedő mészkőgerinc képezi, amely csaknem merőlegesen fut a Magas-Tátra fő gerincére. Tavakat itt nem találunk, ennek ellenére a Tátra legszebb és természetrajzi szempontból leggazdagabb részeként tartják nyilván. A mészköves talajon a Magas-Tátrához képest gazdagabb növényvilág honosodott meg. Legjellegzetesebb közülük a havasi gyopár (Leontopodium alpinum).
Turisztika, sízés – Ždiar, Bachledova dolina, Jezersko.
Távolság a barlangból: 7,3 km | Típus: Ville
Jelentős turisztikai és üdülőtelep a Szabadság-út mellett, kiindulópont a Magas-Tátra központi és keleti részébe. Tátralomnicot 1892-ben alapította a magyar erdészet Nagylomnic (Veľká Lomnica) határában, mint a Magas-Tátra első állami klimatikus üdülőhelyét. A település a Tátrai Nemzeti Park (TANAP) Igazgatóságának székhelye. A nemzeti park kutatóállomása és múzeuma 1968-tól abban az épületben van, amelynek tervezője, Pavol Merjavý, Dušan Jurkovič-díjat kapott.
Felvonó a Lomnici csúcsra, TANAP múzeum.
Távolság a barlangból: 11,4 km | Típus: Ville
Szepesbéla (Spišská Belá) városa a Poprád-medence északi részén fekszik 631 m tengerszint feletti magasságban. Határát a Bélai-Tátra és a medence sík része képezi, amelyen a tátrai patakok csörgedeznek. Egyikük – a Béla (Biela) – a város névadója.
Petzval múzeum.
Távolság a barlangból: 13,3 km | Típus: Ville
Járási székhely, a Szepesség egyik kulturális központja és a tátraalja turisztikai centruma. A város több mint hét évszázados fennállása építészeti jellegében is megmutatkozik, megtalálható itt csaknem minden stílus – a román, gótikus, reneszánsz és barokk. Különlegességnek számít a város terének villa alakú urbanisztikai megoldása, középen a városházával, végében pedig a várkastéllyal. Késmárk Szlovákia egyik legjelentősebb városi műemlék rezervátuma számos történelmi műemlékkel.
Strážky kastély, Késmárki vár.
Távolság a barlangból: 14,7 km | Típus: Érdekes hely
A Magas-Tátra Szlovákia északi részén, a lengyel határ mentén terül el. 1949-ben Szlovákia első nemzeti parkává (TANAP) vált és 1993-ban a Tátra lengyelországi részével közösen az UNESCO bioszféra rezervátummá nyilvánította. A Magas-Tátra gránitmasszívuma a harmadidőszakban emelkedett ki, jelenlegi alakja pedig a negyedidőszaki gleccserek munkája nyomán jött létre. A hegyképző mozgások nyomán kialakultak a hegység jellegzetes csúcsai (Gerlachfalvi csúcs, Kriváň, Rysy, Lomnici csúcs), mély gleccservölgyei (Mengusovi-völgy, Nagy- és Kis Hideg-völgy), morénái és tavai is (Csorba-tó és Kőpataki-tó). A területen számos, történelmi emlékekben bővelkedő város (Kežmarok, Spišská Sobota, Poprad) és elszállásolással rendelkező turistaközpont (Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Ždiar) található. A szálláshelyekről a környékre egésznapos túrák szervezhetők (Alacsony-Tátra, Pieninek, Szlovák paradicsom, Lőcse, Szent Jakab katedrális, Szepes vára, Plejsy).
Távolság a barlangból: 18,2 km | Típus: termálfürdő
Termálfürdők
Távolság a barlangból: 18,7 km | Típus: termálfürdő
Termálfürdők
Távolság a barlangból: 30,5 km | Típus: Ville
Ismert tátraaljai község Liptovský Hrádok-tól 20 km-re keletre, amelyet 1280-ben egy Gerhard nevű soltész alapított. Lakossága a múltban mezőgazdasággal, szarvasmarha- és juhtenyésztéssel, erdőgazdasággal, fuvarozással és tutajozással foglalkozott. Važec népi építészete a jellegzetes kárpáti stílust követte háromteres házakkal. A helyi népművészet, főleg népviselet, énekek, hiedelmek és szokások iránt már Ján Kollár, Ondrej Halaša, később pedig Karol Plicka és Pavol Socháň is érdeklődtek. A községben élt és alkotott Jaroslav Augusta, Ján Hála és František Havránek festő. Az utóbbi íróként és barlangkutatóként is ismert volt.
Távolság a barlangból: 35,5 km | Típus: Zaujímavé miesto, Lyžovanie a turistika
A Slovenský raj Nemzeti Park Szlovákia keleti részén található. 1964-ben tájvédelmi körzetté, majd 1988-ban kormányrendelettel nemzeti parkká nyilvánították. Területe 19 763 ha, védőövezete 13 011 ha.
Eredetileg a térség egységes egészet alkotott, amelyet a Hernád, Hnilec, Veľký Sokol, Suchá Belá és Biely potok vizei fokozatosan néhány kisebb-nagyobb fennsíkra tagoltak szét (Glac, Geravy). A kisebb vízfolyások többezer év alatt kialakították a Szlovák paradicsomra oly jellemző vízeséses szurdokvölgyeket (Kyseľ, Piecky, Sokolia dolina, Zejmarská roklina).
A fennsíkokon számos karsztjelenség található – töbrök, karrok, barlangok és földalatti üregek (Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská jaskyňa, Medvedia jaskyňa, Čertova diera).
Tájékoztatjuk a kedves látogatókat, hogy a fizetőterminálok műszaki és működési feltételei miatt előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor a bankkártyás fizetés nem lehetséges. Emiatt azt javasoljuk, hogy rendelkezzen megfelelő mennyiségű készpénzzel, ha biztosra akar menni a barlang látogatásában. Köszönöm a megértésed.
A Domica-barlang földalatti csónaktúrája a kevező természeti viszonyoknak köszönhetően ismét üzemel. Szeretettel várunk minden kedves látogatót.